sovietinės nuotrupos #1

pažįstami veidai portretuose, kurių daugumos nesu matęs, nors dvasia ir tas dvelksmas man yra pažįstami. nežinau, ar galima kalti socialinę visuomenę dėl jos lyderių diktatūros, nors kažkas tame tikrai yra. tie vaikiški spalvoti akiniai man patiko, nes pro juos aš nemačiau to blogio, kuris veši demokratijoje, kai eilės prie daktariškos dešros, man, vaikui, būdavo gera pramoga. nors leninas mauzoliejuje jau nebe tas, o sovietiniai politiniai lyderiai senai atgulę, nebūčiau toks kritiškas smerkti tą laikmetį. nelyginant nūdienos prekių asortimento, mes tada turėjome ką į burną įsidėti, o suvokimas rožinės tikrovės buvo tik nereikalingas šalutinis poveikis.

ko vaikui daugiau reikia be ledų, balto kremo bandelių, žaislų smėlio dėžėje ir ramios aplinkos. dabar sunku, nes mes tokie išsilavinę, tiek visko žinome, patirtis liejasi per kraštus. kažin, ar mes dabar žmonės.

4 komentarai on "sovietinės nuotrupos #1"


 1. kas netingi subinės pajudint, tas ir dabar turi ką į burną įsidėt.
  ta santvarka buvo pasmerkta žlugti („pokalbiai su A.Čekuoliu“ knyga labai padėjo suprasti komunizmo trūkumus, kuriuos mačiau, bet nesupratau), dabar jau pradeda šnekėt, kad tuo metu Rusijoje tikrai ne visi turėjo ką valgyti, žiemą šaldavo ir šiaip gyveno žemiau skurdo ribos. O Gagarinas aplink žemę skraidė. Na bet jo, netgi iš didžiausio š. būna naudos.
  Atvirai pasakius maniau ES būtų tobulesnė anos santvarkos tąsa, bet pasirodo nifiga. gal žmonės tiesiog nemoka darniai gyventi didelėje sąjungoje?

  Atsakyti

 2. kuo čia dėta mada?
  manau nėra nieko pasaulyje absoliučiai blogo ar absoliučiai gero, tiesiog vienų sąvybių daugiau/jos svarbesnės, kitų mažiau.
  taip ir su SS – yra nemažai teigiamų pusių (kitaip ši sąjunga tiek ilgai nebūtų gyvavusi), bet kokiomis priemonėmis tie teigiami dalykai pasiekti? ir kokia kaina?
  aš tavo komentara norėčiau perfrazuoti – madinga yra ieškoti prieglobsčio praeityje, ją idealizuojant, kai dabartis nepateisina lūkesčių

  Atsakyti

 3. kiekviena santvarka ir laikotarpis turi pliusių ir minusų, tik jų balansas yra skirtingas. galbūt ateis ta diena, kai demokratija bus trinama į dulkes kaip dabar tai daroma su socializmu, kaip ir mokslininkai nesutaria dėl trivialių dalykų.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.