plentvoliais į vandžiogalą

šiandien pirmas važiavimas dviračiu po vilniaus velomaratono.važiavimas kiek nestandartinis – iš kauno pro domeikavą iki vandžiogalos ir atgal į megą. atvažiuoti į vietą pavėlavau, tad teko vienam darbuotis iki pačios vandžiogalos. domeikava – netrumpa gyvenvietė, nemažą atstumą sudarė važiavimas pro ją, kur eismas buvo intensyvus ir toks tęsėsi dar keletą kilometrų ją pravažiavus. greitai pasirodęs kelio ženklas informavo, kad iki vandžiogalos yra likę 17 km, man kiek suneramino, nes pirmyn ir atgal viso labo būtų buvę ~35 km, kas plentiniam važiavimui nėra rimta distancija. toliau kelias buvo laisvesnis, o artėjant prie tikslo jų vis mažėjo, kelias buvo geras, vietomis nedideli kelio nelygumai kelio lopų dėka ir netikėtos kelio duobės bei kelio ištrupėjimui. pats kelias savo vingiavimu, aplinka ir eismo srautu labai primena atkarpą vilnius-maišiagala.

kelias neprailgo ir nebuvo nuobodus kaip telšiai-šiauliai, todėl laikas bėgo greitai, o į nugarą pūtęs vėjelis dar greičiau suko ratus. vandžiogala – tikra ilga gyvenvietė gera kelio danga ir tiesiu keliu, kurios pabaigoje manęs jau laukė pasistiprinęs kolektyvas. spidometras rodė 34,1 km/val. vidutinį greitį, o skaudančios kojos neskaudėjo, bet ją jaučiau, kaip ir jaučiau jos galimybių ribą, kurios labai nesinorėjo peržengti, nors į nugarą pūtęs vėjas ženkliai pakoregavo vidutinį greitį.

atgalios iš vandžiogalos pajudėjome visi kartu, kuriu didžioji dalis su plentiniais dviračiais, plentvoliais (plentovozais). pakaitomis tai vienas, tai kitas vedė grupę priešais vėją, kuris nebuvo silpnas, bet ir nebuvo labai įkyrus. taip dirbdami gan greitai atsiradome kaune, o viso aš pramyniau 46,9 km vidutiniu 33,9 km/val. greičiu, kuris šiuo metu man buvo labiau priimtinesnis nei kiti velomanų pasivėžinimai >35 km/val. greičiu. nors aš iš kauno išvažiavau 19 val., po pusantros valandos kartu su besileidžiančia saule jau buvau grįžęs į starto vietą.

kelio dangą vertinu gerai, kelias nebuvo nuobodus, kiek įkyru kol domeikavą pravažiuoji. laikas neprailgo, o atstumas tikrai tinkamas laisvalaikiui ar treniruotei.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.