oro desanto „daržinė“ ir 100-ukas mtb

100 km traktoriumi neprailgo, nors plentiniu dviračiu jie būtų buvę kitokie, jeigu būtų reikėję važiuoti asfaltu. šios dienos objektas – kazlų rūdoje esanti apleista generolų vila ir netoliese esantis buvęs tarybinis bunkeris, imituotas daržine. kelionės maršrutas kalnų dviračiais prasidėjo nuo kauno pilies, kanklininko, tęsėsi pro veiverius iki kazlų rūdos, o kelionė atgal buvo pro mastaičius ir 7 km žvyro danga.

visas kelionės įdomumas prasidėjo nuo kazlų rūdos, kai mišku nuo miestelio poliklinikos pajudėjome link pirmojo mūsų kelionės taško – tarybinių ssrs generolų vadavietės, iki kurios mišku teko įveikti virš 10 km ir kirsti kadaise buvusį karinį oro uostą. sukdami kilometrus miško keliukais ir įvairiais posūkiais, mes pasiekėme į buvusią generolų vadavietę, į kurios patekimas mums jau buvo garantuotas ir suderintas (ačiū dviratininkui mariui). didžiojoje salėje buvo sukrautos dėžės su dujokaukėmis ir viena-kita dėžė su tarybiniais kariniais krepšiais. viso aukštų – net 4, neskaitant rūsio, kuriame anksčiau buvo įrengtas baseinas. didiesiems šulams po langais buvo iškastas ežeras-tvenkinys, kuris šiuo metu ženkliai apdujęs. neapsieita ir be pirties rūsyje, kuri gerai išsilaikiusi.

pasižvalgę ir apžiūrėję generolų ištvirkavimo vietas (viršutiniuose aukštuose gyvendavo aukščiausio rango generolai), patraukėme link sovietinio bunkerio, kuris žemėlapiuose būdavo pažymėtas kaip daržinė. bunkeris gerai paslėptas ir apaugęs vešliais ir tankiais medžiais. patekimas į bunkerio vidų mums buvo taip pat garantuotas, todėl visa 25-erių dviratininkų komanda šiandien galėjo pasigrožėti tarybiniais senoviniais artefaktais. bunkeris nėra mažas, su kareivine ant viršaus, o apačioje su dar autentiška ir laiko nepaliesta istorija – dyzelinis elektros generatorius, žemėlapis iš smėlio metalinės automatizuotos ir daug sveriančios bunkerio durys. mus lydėję žmonės sakė, kad bet kuriuo metų sezonu, temperatūra bunkeryje pastovi ir ta pati – 8 laipsniai šilumos, o šiandien tiek pat buvo ir lauke.

nuotraukos pačios kalba apie save, reikia gyvai pabuvoti, kad pajusti tą dvasią ir laiką.

4 komentarai on "oro desanto „daržinė“ ir 100-ukas mtb"

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.