bandymų poligonas: uvex akiniai

ilgai brandintas prisėdimas, lydimas ypatingo nepasitenkinimo. dviratininko akinių būtinumo įrašas buvo nedrąsi įžanga išsakyti nusivylimą uvex dviratininko akiniais. palyginsiu 2 mano turėtus uvex gaminius – paprastesniu ir pigesnius uvex sgl 101 ir brangesnius uvex radical pro.

 • pirmieji mano naudoti akiniai – sąlyginai nebrangūs uvex sgl 101, vidutiniškai kainuojantys apie 150 litų. lengvi, paprasti – atrodo, kad nėra prie ko prikibti. po ilgalaikio naudojimo keičiant vientisą stiklą, kurį ilgą laiką laikiau privalumu lyginant su atskirais stiklais, pradėjo dėvėtis net stiklo uždedama guminė juostelė, kur man atlaikė tik vieną sezoną. lietuvoje keičiamos antnosies gumomis pardavėjau neprekiauja, o gamintojo svetainė tokios informacijos taip pat nepavyko rasti, nors kitų gamintojų tas gumas teko e-shop’uose matyti. dėl šios priežasties, skurdaus akinių prieinamomis kainomis mūsų kraštuose pavasarį pasirinkimo, teko įsigyti antrą porą tokio pat modelio akinių. tiesa, man pasirodė keista, kodėl skyrėsi nauji ir seni akinių stiklai – naujų akinių stiklas nuo saulės temdė į rudumą, kai prieš tai turėti temdė į juodumą. taip pat vizualiai skyrėsi ir padengimas – labiau blizgantys iš išorės ir mažiau. kaip ten bebūtų, senieji stiklai man labiau patiko, nei naujieji. su šiais akiniais pavažinėjus vėsesniais orais supratau, koks nepatogus dalykas yra akinių rasojimas, „užtraukimas“ iš vidaus, todėl naujiems akiniams tai buvo vienas iš reikalavimų – atskiri stiklai, kad nesidėvėtų nosie guma, ir vėdinimas nuo vidinio akinių rasojimo.
 • nors pirmieji dviratininko akiniai ir buvo uvex gamintojo, nusprendžiau suteikti jiems galimybę reabilituotis su gaminiu uvex radical pro, kainuojančiu kur kas daugiau – 250 litų. naujųjų akinių nosies kojelės yra integruotos į akinių rėmelį ir jų konstrukcija bei forma yra kitokia – guminė, bet turinti mažiau sąlyčio su oda. akinių stiklai, lyginant su sgl 101 modeliu, keičiasi nepalyginamai sunkiau, bet šiuose akiniuose stiklas nebe vientisas, o atskiras stikliukas kiekvienai akiai. radical pro stiklų viršuje turi išėmimus, nedideles angas ventiliacijai, kurių veiksmingumu aš visiškai nusivyliau – užtenka net net keliolikos sekundžių stovint prie šviesoforo, kai akiniai jau būna visiškai aprūkę. prie šių akinių į komplektą įeina tvirta dėtuvė akiniams ir jų stiklams, kai sgl 101 būna tik su paprasta medžiagine. nors tvirtos akinių dėtuvės privalumus aš matau (pvz. galima ramiai užkrauti sunkesniais daiktais, nesijaudinant, kad jie akinius gali sulaužyti), bet praktiškai niekada man to neprireikė.

išvada: uvex sgl 101 yra nepraktiški, nes greitai sudėvima nosies gumelė, o uvex radical pro yra neverti savo kainos, nes tos funkcijos yra tiesiog marketingas. dvigubas fail’as.

8 komentarai on "bandymų poligonas: uvex akiniai"


 1. Keista, naudoju Uvex i-vo (pigiena, palyginus su tavaisiais) tačiau problemų man su jais kaip ir nėra. Aišku gali būt, kad ir poreikiai mano mažesni 😉 Šiaip labai retai kada stiklus keičiuosi, man geltonų pilnai užtenka ir diena ir naktį, jie beveik taip pat apsaugoja nuo saulės, kaip ir temdantys, tačiau aplinka turi daugiau kontrasto, net duobes ir tai lengviau pastebėt. Aišku kartais būna, kad kai jau pilnai apsirengęs (kaukė, šalmas), tai persijungia kojelės ilgis (ar kaip tas daiktas einantis nuo stiklo ir kabinamas ant ausies vadinas). Na, o dėl rasavimo, prie šviesoforo pastovėjus jie aprasoja, tačiau užtenka pravažiuot 10-15 metrų ir vėl matai kaip su kątik plautais akiniais 😉

  Atsakyti

 2. man rasoja ir aš tuo nesu patenkintas. stiklus keičiu labai dažnai, nes mano akys jautrios, naudoju permatomą ir temdytą stiklus, rožinius labai retai :). už tiek pinigų rasojimo neturėtų būti.

  Atsakyti

 3. Tiesą pasakius nelabai įsivaizduoju nerasuojančius akinius. Arba kentės akys nuo tos taip vadinamos ventiliacijos (šaltu metu metu) arba nebus efektyvu. Aišku tai tik mano nuomonė, gal ir yra kokių priemonių padaryt tai be minusų.

  Atsakyti

 4. jau kelis metus naudoju alpina callum vl – paprastume slypi jėga. dabar jau nebegaminami, bet rekomenduočiau brangių nepirkti – ar pamesti, ar sulūžtų, ar susibraižytų būtų gaila tiek pinigų išleisti.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.