hialurono rūgšties injekcija į sąnarį: pradžia

aprašysiu savo apsisprendimo kelią, kaip aš priėjau iki to, kad sėdžiu dabar hialurono rūgšties injekcijų subadytomis kojomis.

1. priežastys ir nežinojimas

nepabijosiu pasakyti, viso to kaltininkas yra dviratis, mano nežinojimas ir užsispyrimas.

1.1. dviratis, kaip laisvalaikio ar susisiekimo priemonė, saikingai naudojant, dėl fizinio aktyvumo yra labai geras dalykas širdžiai ir kojoms. keletą metų atmynęs pedalus ir pabandęs sudalyvauti vienose-kitose varžybose, supratau, kad mano fizinis pasirengimas yra ženkliai nepakankamas, o vėliau susivokiau, kad dalyvauti varžybose reikia tik su tam tikra technika. laisvalaikis, bendraminčiai, per petį patapšnojimas ar skatinamieji riksmai varžybų metu yra tikras narkotikas, kuriam ne kiekvienas žmogus gali atsispirti. neatsispyriau ir aš, todėl dviratis greitai įsiskverbė į mano gyvenimą ir pradėjo užiminėti vis didesnius laiko klodus.

1.2. nežinojimas. didėjant ant dviračio leidžiamam laikui, vien sukti kilometrus ypatingai didelės naudos nėra, todėl laisvalaikio riedėjimas iš pradžių tapo užuominomis į treniruotes, o vėliau – lengvomis ir sunkesnėmis treniruotėmis.  sunkus fizinis aktyvumas ir dažnas prakaito liejimas įtakoja fizinius rezultatus, o treniruojantis su netinkamai sureguliuotu inventoriu tai garantuoja traumas. taip buvo ir man, kai dėl nežinojimo atgal atsitraukiau dviračio balnelį per 1-2 cm, ko užteko, kad kojose įvyktų neigiami fiziologiniai pokyčiai. to rezultatas – 3 mėn. vaistų sąnariams gėrimo (geriu ir ligi šiol), 2 mėnesiai be dviračio, vėliau ilgas kankinimasis trumpose distancijose ir be didesnio jėgos naudojimo. dar vėliau dėl tų pačių priežasčių – vilniaus velomaratono 2011 distancijos nebaigimas dėl skausmų kojose. nežinojimo pasekmės – sugadintos abi kojos, viena daugiau, kita – mažiau.

1.3. užsispyrimas geriau, greičiau važiuoti buvo atsakymas į klausimas „taip, man to reikia“. lengvas pasivėžinimas jau nebedžiugino, o ego „negi aš skystas“ padarė savo juodą darbą. atvirai – dabar pasielgčiau lygiai taip pat, tik gaila, kad mano sprendimo pasekmės atsirado labai greitai, todėl nespėjau laiku to sukontroliuoti – neprotingas sprendimas, bet gyvenimas yra tik vienas duotas.

2. gydymas ir tikėjimas

o gydytis teko, nors tai yra laikui imlus procesas. atlikau abiejų kojų magnetinio rezonanso tyrimus (mrt), ne kartą buvau pas traumatologą-ortopedą. iš tiesų mane ribojo skausmas, kurio šaltinis ne sąnariai ar meniskai, kurie pas mane taip pat yra ne idealios būsenos, o kelio girnelė, kurios trynimasis bei prastas tepimas ir sukelia skausmą. pradėjau su croma synotabs, o vėliau universal animal flex, bet jaunystė nesugrįžo ir atgal net neatsisuko. žinoma – kasdienės mankštos ir važiavimas tik su ortopediniu girnelę centruojančiu įtvaru davė pastebimą rezultatą, kuris leisdavo tik prailginti mano treniruočių kilometražą, bet problemos iš esmės nesprendė. tikėjau ir dabar tikiu, kad reikia elgtis apdairiai ir racionaliai, nors dažnai tas nekantrumas mus murkdo molio liūne, bet valią reikia ugdyti.

3. gydymo paieška

nors pažįstu žmonių, kuriems mano paminėtos tabletės padėjo, man, iš esmės, tai buvo tik moralinė paguoda, viltis ir tikėjimas, t.y. placebas. konsultuojantis su medikais gydymo variantai buvo 2: mažinti sportinį aktyvumą su dviračiu, arba į sąnarį (mano atveju į abu) leisti hialurono rūgštį. pirmasis neargumentuotai man netiko, tad liko sekantis. internete yra nemažai informacijos apie sąnarių gydymą hialurono rūgšties injekcijomis, nors pacientų atsiliepimų beveik nėra. gydymas, kai iš vieno reikia pasirinkti vieną, atrodo paprastas, jeigu ne jo kaina.

tęsinys

18 komentarų on "hialurono rūgšties injekcija į sąnarį: pradžia"


 1. Labas Žilvinai.nu didele užuojauta tau.žinai man irgi yra panaši problema ir su kelenu dešniu ir su klubo sanariu desnes puses,o vaziuot noris skausmas neleidžia.kelene yra iplyšias meniskas o klubo sanari vandens ir kaip tai per daug dyla ir viskas tipo del to,kad praita vasara vaziuodamas dviračiu mažai geriau skysčiu.vaikščiojau pas daktarus dariaus mgnetinius rezonansus ir niekas nepasako kaip gydytis.prieš metus vienas daktaras neleido keturis menesius važiout dviračiu ir jokie skausmai nepraejo ir vaistus geriau.ir dabar skauda.tikiuosi pasveiks tavo kojos ir vel galėsi mynti,tik gal jau su megėjais,kaip ir aš.taip kad viskas bus gerai.iki.

  Atsakyti

 2. ačiū tau, irmantai. aš tave taipogi gerai suprantu – amžius dar gali, norų fontanai, o vat organizmas sako stiprų ne. pažiūrėsiu, kaip čia gausis su tomis kojomis, o tu pabandyk pas kitą daktarą nueiti – gal ką įdomaus pasakys. ir nenuleisk nosies, pagerk bent pusmetį vitaminų sąnariams, gal bus geriau.

  Atsakyti

 3. Labas Žilvinai.Aš buvau net pas keturis daktarus konkretaus atsakymo niekas ir nepasake.ir vitaminu gėriau ir papyldu ir niekas nepadeda.blogiausia man tai su nugara.

  Atsakyti

 4. Susileidau Hyalgan 5 kartus tik truputėlį sumažino skausmą ką toliau bedaryti nežinau , gal galėtumėte kas ką nors patartį.? Ačių.

  Atsakyti

 5. pradžiai rekomenduočiau pas ortopedą-traumatologą nueiti, kuris greičiausiai paskirs magnetinį rezonansą pasidaryti ir po to tik galės daugiau pasakyti.

  Atsakyti

 6. Gal kas galėtų patarti su kokiu tepalu trinti, paskyrė gydytojas druskos vonias tai dar daugiau pradėjo skaudėti,nebežinau nei ka gerti nei su kuo trinti.

  Atsakyti

 7. aš gan skeptiškai į geriamus reikalus sąnariams žiūriu. pats kartais dar pavartoju animal flex, kitiems, sako, padeda. čia, matomai, reikia kompleksiškai žiūrėti – mankštos, mityba, papildai, ir žinoma – gydytojas specialistas.

  Atsakyti

 8. Sveiki. Kokie gydymo rezultatai? Ar padėjo? Pati praeitais metais patyriau netikėtus kelio skausmus, kai pakeičiau dviratį ir pradėjau intesyviau važinėti (km nuvažiuodavau tiek pat, bet kur kas sparčiau mindama). Praktiškai negalėdavau laiptas užlipti, koja nelaikydavo. Apsilankymai pas gydytojus nieko nepadėjo, tradiciškai patarė mažinti krūvius. Bet paskui šovė mintis, kad reikėtų pasibandyti visokią avalynę. Panašu, kad tie batai, kurias anksčiau važinėjau, netiko. Apie universal animal flex esu girdėjusi iš bėgikų, sako, kad verta vartoti.

  Atsakyti

 9. atsakymas nevienareikšmis. artimuose planuose dar kartą kojoms magnetinį rezonansą pasidaryti ir palyginti. sunku įvertinti, ar būtent ši operacija man padėjo, nes tuo pačiu metu ir įvairias mankštas dariau, dviratį pakeičiau, su kuriuo ir geometrija pasikeitė. dabar užsėdimas ant to dviračio mano kojoms yra jaučiams, atsiranda skausmai, tik kitoje sąnarių vietoje. bet kokiu atveju manau, kad ne veltui, nuraminau save kad viską išbandžiau. patarimas tau – prisegami batai, dviračio geometrijos reguliavimas, tinkamos mankštos ir ypač – tempimo pratimai. animal flex aš nusivyliau, nors draugai jį giria.

  Atsakyti

 10. Perskaičius baisu pasidarė, važinėju dviračiu pagal kokius parametrus reikia susireguliuoti sėdynę? Gal kokią nuorodą būtų galima gauti? Ir kodėl nusprednei paslinkti sėdynę atgal? Kažkas pasake, kad bus patogiau sėdėti?

  Atsakyti

 11. sveiki ,nepatikesit papasakosiu kaip sanarius issigydziau 4 men .be perstojimo geriau versan 2tabletesper diena,ir kiekviena ryta ,i stikline vandens reikia ideti ,puse saukstelio cinamono ir puse saukstelio medaus,po keturiu menesiu pamirsi visus sanariu skausmus ,patikekit ..uz gera recepta isgerkit sampana i mano sveikata,labai daug draugu ir draugiu isgydziau..tik reikia kantrybes,nes 4 men. tai ne savaite .

  Atsakyti

 12. Sveiki,
  Tokia pacia problema skaip Zilvinas usikuriau ir as- vis per ta dvirati… Neisivaizduoju, kaip reikes be jo gyventi, bet kelio girneles sanari pavariau stipriai. Susileidau pirma ampule hialurono. Ziuresim, kaip bus toliau. kitas sanarys dar puse bedos, todel jo kol kas nelieciu. Gydytojai sake dviraciu galima vaziuoti 2 km maximum. Nesuprantu tada kam is viso vaziuoti. idomu, kaip sekasi kitiems svetaines dalyviams. Ar galite vazineti? Ar padejo hialurono injekcijos?

  Atsakyti

 13. Ką tik iš draugės, apsilankiusios pas gydytoją dėl kelio sąnarių skausmų, sužinojau gydytojo patarimą daugiau caikščioti, nes tuomet gaminasi sąnarių skystis. Baisiai supykau dėl tokios nesamonės. Sąnarių skystis gaminasi tuomet, kai Oddi sfinkteris paleidžia porciją tulžies į 12-pirštę, impulsas į CNS duodamas gaminti. Svarbiausia kuo sportuojantys turi pasirūpinti tai gerai dirbnti tulžies pūslė. Esu visceralinės terapijos specialistė ir žinau ką sakau. Kreipkitės, pasiškinsiu išsamiau, parodysiu kaip tai pasidaryti pačiam. Ir stenkitės nestresuoti, kad nebūtų užspaustas kaklo dešinės pusės raunuo! Tikrai 😉

  Atsakyti

 14. Nėra pasaulyje išrasto maisto papildo kad
  išgydytų sudilusį. sanarį Gyvenimo patirtis
  metai laiko kai kojų sanarių skausmai ir
  jokios pagalbos nėra , tik laikinas skausmo
  sumažinimas.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.