individų elgesys ir tikslai pažinčių svetainėse

žmonių bendravimas jau nebetelpa į standartinius komunikavimo kanalus, o kavinės, šokių aikštelės ir draugų vakarėliai tampa neefektyvus naujų pažinčių užmezgimui, ypač kai žmogui norisi privatumo. socialiniai tinklai jau įsibėgėję visų greičiu ir efektingai stumia google iš namų puslapių (home page) mūsų naršyklėse ne tik namie, bet ir darbe. namie palikę savo mobilųjį telefoną mes visą dieną jausime diskomfortą, nes trūksta mus tai, su kuo esame susigyvenę – anksčiau tai buvo laikrodis, o vyrams – kelnių diržas. dažnas iš mūsų nepastebi, kad atėjus į darbą automatiškai startuoja ir skype programa, refleksiškai prisijungiama prie one, facebook ar linkedin svetainių, o puslapiai su jais visą darbo dieną tūlo fone ir mūsų galvų background’e ir nepastebime, kiek mūsų darbo valandų suvalgo tokios darbo priemonės ir elgesys.

neskaitant pagrindinių pažinčių svetainių tikslų – pažintys, bendravimas, draugystė, sex’o partnerių paieška, galima išskirti ir kitus, kol kas ne pagrindinius, bet vis progresuojančius tikslus, nuo kurių ši socialinė terpė mutuoja neigiamų emocijų ir žmonių manipuliavimo kryptimi.

  • reklama ir marketingas – pažinčių svetainės su didelių lankytojų kiekiu verslui atveria naujas galimybes, o jų tikslinė rinka leidžia siūlyti produktus jau filtruotai vartotojų grupei, pvz.: siūlymas alternatyvių pažindinimosi būdų, reklama savo blog’ų ar svetainių.
  • savo nuomonės išraiška – bandyti pašnekovus įtikinti, kad jų tiesos suvokimas yra neginčijamas ir tik tokie kaip jie yra protingi. tokie žmonės dažnai nemato pilkos spalvos, o jų suvokimas yra ribotas, nes nesugeba išgirsti kitų nuomonės ir net nesistengia tai daryti. kitokios nuomonės turėjimas – tai asmeninis jų įžeidimas į kurį jie dažnai jautriai ir audringai reaguoja, stengdamiesi pašnekovą pažeminti. tokie pavyzdžiai gali būti maitinimosi įpročiai (pvz.: vegetarai), lytinė bei politinė orientacija.
  • laiko užėmimas. nors dabar ir sumažėjęs tokių darbuotojų kiekis, bet yra nemažai tokių darbuotojų, kurie darbe neturi kuom užsiimti, o delfi.lt ir kitų portalų visos naujienos perskaitytos ir atmintinai žinomos. tokia publika bendrauja socialiniuose tinklapiuose ir pažinčių svetainėse tik tam, kad „užmuštų“ laiką, o tokio bendravimo turinys yra visiškai bevertis, nes jis reikalingas tik save kažkuo užimti. tokie darbuotojai vadovaujasi ibd (rus. – imitacija burnoj dejtel’nosti) principu – prieš vadovus jie užimti, nieko nespėja ir užkrauti darbais, todėl mano, kad yra patys reikalingiausi įmonėje.
  • savo ego išreiškimas veikia panašiai, kaip futbolas į vienus vartus. dėmesio stoka, laikymas save nepilnaverčiu ar silpnu, stumia žmones anonimiškam bendravimui ir savęs išliejimo tamsoje, kur niekas jo nemato ir nepažįsta. tokiems internautams tamsa suteikia jėgų ir energijos, kurios realiame gyvenime jie neturi, bet ir nebando siekti. žmonių žeminimas, atstūmimas, nesiskaitymas bei koliojimas jiems suteikia sparnus, bet tik trumpam momentui. namuose tokie žmonės neretai yra tapkės, be priekaištų vykdantys savo gyvenimo partnerio nurodymus, o darbe besąlygiškai paklūstantys vadovo nuomonei net neprieštaravus, nors jų nuomonės ir skiriasi.
  • akiračio praplėtimas galimas ne kiekvienam, nes tam reikia turėti pastangų ir jėgų diskutuoti apie tai, kur nuomonės skiriasi, nes nesvarbu, ar žmogus kvailas, ar protingas, turtingas ar vargšas, kiekvienas iš jų turi savyje vertingų potyrių ir informacijos, o žmonės su galva gali juos panaudoti savo gyvenimo vystymui. todėl bendravimas ne tik internetu, bet ir gyvai, praplečia pažinčių ratą, kuris gali būti panaudotas žmogaus užmojams realizuoti.
  • naujų kontaktų plėtimas – įtaka verslui ir jo organizavimui, nes pažinčių svetainėse yra žmonių su statusais ir svoriu, kuriems, galbūt, nepasisekė tik asmeninis gyvenimas.
  • jeigu verslas vystosi gerai, tai nereiškia, kad asmeniniai santykiai šeimoje yra šilti, o atmosfera – gera. vieniems gerai sekasi lovoje, kitiems – versle, o tretiems – asmeniniuose santykiuose, todėl tai, ko trūksta, lankytojai ieško už namų ar darbo ribų, tai kurdami kitą lygiagretų savo gyvenimą ir jame kompensuojantys tai, ko trūksta pilnaverčiui gyvenimui ir laimei, kuriuos kaip mozaiką susideda iš skirtingų partnerių skirtinguose gyvenimuose, stengiantys kiekvienam iš jų visiškai save atiduoti – namie vaikams ir vyro ar žmonos pagamintai vakarienei, darbe – verslui, vakarais – meilužei ar meilužiui, linksmam ir vėjavaikiškam vakarui su draugais, tyliai žvejybai su klasės draugais.
  • kaukės užsidėjimas ir teleportacija į visiškai kitą asmenybę su kita aplinka, požiūriu, bendravimu. tokie individai pažinčių svetainėse tampa savo priešingybe realiame gyvenime, kuriame vienas ir kitas personažai savęs nesupranta ir nepateisina tokio požiūrio į visuomenės nustatytas normas.
  • pagyrūnams tai gera vieta, nors ne visada būna teigiamas grįžtamasis ryšys, bet tai vis vien matyt geriau, nei savo plepalais kvaršinti galvą savo rato žmonėms, ypač tiems, kurie tokį žmogų gerai pažįsta ir tokias kalbas nereaguoja.
  • natūralus naivumas yra žavingas, ir daugiau nėra ką pridurti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.