sveikatos tyrimas: kiek iš manęs sportininko #1: apsisprendimas

kurį laiką anksčiau buvau pamėgęs sporto šaką litrobolą – alus, saulė, vanduo, pramogos ir pagiringas veidas. nėra kuo girtis, bet šioje sporto šakoje nebuvau paskutinis, na, o link olimpo dar trūko mažumėlę. bent kiek protingesnis individas, išskyrus sportininkus,  žino, kad sportas nėra sveikata, tad atėjus suvokimo momentui, nusprendžiau keisti šią pamėgtą sporto šaką kita, mažiau kenksminga. iš lėto ir palengva pradėjau važinėti dviračiu – ir pradžių oranžiniu, vėliau man per mažu, po to plonašliaukiu ir skolintu. nors dviratizme mano pasiekimai gan skurdūs, neskaitant kelių dalyvavimų dviračių plento maratonuose, bet norisi žinoti, kiek man verta su tuo terliotis, tad nusprendžiau išsitirti sveikatą, jos galimybes, resursų slenksčius ir kitus man nelabai žinomus skaičius.visa tai dar labiau skatino aplinkos balsai, kaip jie žiema gerina bazę, matuoja kadensiją ir akių neatitraukia nuo pulsometro. man, daugiau nei paprastam mirtingajam, tai atrodė juokinga, o atsakymai į mano lygio klausimus interneto forumuose buvo lydimi pašiepimu ir juoku. pradėjau tuo domėtis ir aš, savišvietai sugaišau ne vieną litrobolo treniruotę, sudeginau nemažą kiekį skardinių tauriojo alkoholio, kad atsirastų vaikiškas to supratimas. žodžiu, supratau ir tai, kad sportuoti reikia su galva, o tam man trūko skaičių esamose formulėse, kurias galėjo pasakyti tik medicina. pavargau aš nuo valdiškų poliklinikų ir privačių gydymo įstaigų specialistų diagnozės:

mažink krūvius

nes man aktualu buvo ne pamokslavimas, o kokia mano būklė duotuoju momentu, koks organizmo treniruotumas, lyginant su rūkančiu statistiniu piliečiu, kokios indikacijos ir kaip protingai didinti resursą. jeigu norite sutaupyti laiką, mano patarimas negaišti laiko savaitėmis laukiant registracijos pas gydytoją poliklinikoje, lygiai taip pat kaip ir mokėti pinigus už kažką privačioje klinikoje – apie sportą jums ten neapdės. geriausiu atveju ko galite tikėtis, tai išgirsti, kad elektrokardiograma (ekg) yra gera/bloga/mažinti krūvį, kas atrodo, kad po vaikiškos spalvavimo knygutės studijos aš daugiau galėčiau pasakyti apie sinusoides ir kosinusoides. kažkokia nauda gai būti tik iš širdies echoskopijos, ką galima sėkmingai pasidaryti lietuvos sporto medicinos centre vilniuje, kuriame aš ir apsilankiau.

savo ekg aš turėjau, širdies echoskopiją žinojau, spirometriją (plaučių tūrio tyrimas) buvau ne kartą daręs, bet tik medicinos sporto centre man žmogiškai apšvietė kas su kuo valgoma ir kaip vertinti esamus rezultatų skaičiukus. tai štai, labai ilgai nesvarstęs, pasiskambinau į minėtą įstaigą pasiaiškinti, ką manyje dar papildomai gali ištirti, o pasirodo, tirti tikrai yra ką, juo labiau, kad paaiškinti pacientui gautus rezultatus, o ne numesti šūsnį lapų su skaičių kratiniu.

7 komentarai on "sveikatos tyrimas: kiek iš manęs sportininko #1: apsisprendimas"


 1. kai nusipirkau pulsometrą ir sužinojau koks mano pulsas, tai tėvai nuvarė į polikliniką, bet per siuntinėjimą kas mėnesį pas gydytoją taip nieko blogo ir nepasakė. tik kažkada pasakė, prisiminiau, neik į aerobiką… ir lėčiau.. ir tiek.

  įdomu kiek tie tavo tyrimai kainuoja 🙂

  Atsakyti

 2. mažesni krūviai, mažiau problemų – tokia poliklinikų filosofija. apie kainas ir tyrimus kitoje dalyje :). o dviratuku šį savaitgalį nemink, nebus smagu, geriau padaryk pertraukėlę ;).

  Atsakyti

 3. pow, kam čia taip mandriai, ranką ant riešo, laikroduką ir yra pulsas, paskui ir laikrodžio nebereikia. Arba aš dar kartais su telefono programa pasimatuoju.
  Mano irgi pulsas kažkodėl šlubuoja, užsirašiau pas kardiologus, poros mėnesio eilė, sulaukiau, pažiūrėjo kardiogramą, pažiūrėjo į mane. -Dūstat? -ne. -turėtumėt dūst. tai išrašė tuos tyrimus, vaistų kažkokių prirašė, tebesimėto kažkur receptai. Gerai, kad bent sportuot neliepė tempo mažint, nes buvo įsitikinus, kad aš ir taip eidamas dūstu.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.