sveikatos tyrimas: kiek iš manęs sportininko #3: rezultatai

pasėdėjus ir atsikvėpus, atėjo metas išgirsti ir tyrimo rezultatus. tiesa pasakius, eidamas tirtis aš tiksliai nežinojau, ką aš gausiu ir kokia man iš to bus vertė, bet smalsumas savo padarė. kita vertus, mano apsisprendimą gal būtų nulėmę aplinkinių atsiliepimai apie panašius tyrimus, bet kad aš garsiai neklausiai, o visi tyliai sėdėjo lyg partizanai. kad ir kokie rezultatai bebūtų, silpni ar pakenčiami, smagu jais pasidalinti su aplinkiniais ir tikėtis gauti naudingų sau patarimų. mano atveju beveik aklas tyrimas ir ėjimas „va bank“ pasiteisino, o gydytojo suprantamas išaiškinimas viršijo mano lūkesčius.

pastebėjau, kad kai kurie pradėjo nekantrauti šio tyrimo rezultatų, kurie yra tik mano dalies fizinės būklės atspindys. štai ir pagrindiniai tyrimo rezultatai:

 • vo2 max – 55,9 ml/kg/min.;
 • aerobinis slenkstis – 129 šsd (širdies susitraukimų dažnis) @195w;
 • anaerobinis slenktis – 148 (+-3) šsd @252w.

silpnoji mano pusė – hemodinamika (kraujo tekėjimas širdies ir kraujagyslių sistemos organais), kurios reakcija į krūvį yra hipertenzinė (deja, su tuo aš jau senai gyvenu). visus mano tyrimo rezultatus galima rasti čia. informacinė vo2max lentelė pagal amžiaus grupes.

9 komentarai on "sveikatos tyrimas: kiek iš manęs sportininko #3: rezultatai"


 1. nu tai jau porink 🙂
  tavo šitie trys paminėti (Vo2 max, ir slenksčiai) kaip suprantu yra vis ne prigimtiniai ir mažai kintami? t.y. jie nepriklauso nuo sezono ir dabartinės fizinės būklės ar vistik tarkim skirtųsi sezonui ipusėjus?
  vėl būsiu tas nekantrusis – nedelsk su #4 🙂

  Atsakyti

 2. ot zveriu-gyvuliu gimsta 🙂 ir alaus olimpinius normatyvus iki trisdesimtmecio vykdo, ir lengvu pedalo pasukimu vo2max’as rinktinei beveik geras 🙂

  Atsakyti

 3. šiaip įdomumo dėlei … olimpinės rinktinės narių, atstovaujančių ištvermės sporto šakas, Vo2 max prasideda nuo 60 ir aišku daugiau 😉

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.