klaidingi stereotipai ir įsitikinimai

kaip žinia, iš lūpų į lūpas perduodama informacija yra laikoma labiausiai patikima. nenuostabu, kad tokios informacijos beveik niekas nesivargina tikrinti, nes laiko, kad ją perdavęs žmogus yra patikimas ir žinantis ką sako. per savo gyvenimus žmonės prisigaudę vėjų ir įvairių aforizmų laiko tai gryna tiesa, kol dėl tos nuomonės nesukryžiuoja iečių su kitu pašnekovu. daugelis tokių įsitikinimų senai yra tapę skambiomis frazėmis ir stereotipais, nieko neturinčiais su faktais. štai keletas iš jų:

 • sportas – sveikata. kiekvienas bent kiek prijaučiantis tikram sportui žino, kokia ateitis jų laukia, o tie patys karjera pabaigę sportininkai yra kamuojami įvairiausių traumų ir dažniausiai patyrę ne po vieną operaciją. visų jų sveikata, švelniai tariant, yra suėsta sveikatos netausojimo ir didelių krūvių dėka. aš sutinku, kad mankšta yra sveikata, bet sportas nė iš tolo nekvepia sveiku gyvenimo būdu. sportas yra sunkus fizinis darbas ir nereikia čia lakios vaizduotės, kad suprastumėm, kaip senatvėje tai atsilieps širdžiai, kojos, sąnariams bei kitiems žmogaus organams.
 • svorio metimas „salotomis“ (žole) – mano nuomone tai yra šių dienų melas. štai pažiūrėkime į žolėdžius gyvūnus – dramblius, karves ir įvertinkime jų dydį, judėjimo galimybes. mėsėdžiai plėšrūs gyvūnai visiškai kitokie. manau, kad tas pats yra ir su žmonėmis. mityba turi būti subalansuota valgant įvairius produktus, kad organizmui reikalingų medžiagų trūkumo nereikėtų kompensuoti maisto papildais ar vitaminais.
 • nuo alaus auga pilvas – pats alus nėra kaloringas gėrimas ir nuo jo yra girtėjama, o ne pilvas auga. visai kas kita yra maisto kiekis, suvartojamas gurkšnojant alų – štai čia yra slepiasi tūkstančiai kalorijų.
 • pasėdėsiu po darbo kad daugiau padaryčiau – retas atvejis kai tai veikia, didžiajai daliai žmonių tai darbdavių ir vadovų apgaudinėjimas naršant internete. darbus reikia matuoti užduotimis ir savalaikiu jų vykdymu, o ne ant darbo kėdės pratrintu laiku.
 • dviratininkai mėgsta sakyti: varžybas laimi ne dviračiai. klaidinga manyti, kad turint gerą inventorių (dviratį, elektrinį pjūklą, vandentiekio čiaupą ir pan.) jis viską pats padarys. pasiekimus lemia mūsų gebėjimai – šiais konkrečiais atvejais tai yra fizinė jėga ir rankų tiesumas. jeigu rankos kreivos arba kojos silpnos, spintelė nebus tvirtai ir tinkamai pakabinta, o medaliai atiteks stipresniems. vien norėti neužtenka, reikia dar galėti ir sugebėti.

6 komentarai on "klaidingi stereotipai ir įsitikinimai"


 1. Žinai, viskas gerai su tuo sportu. Sportas yra sveikata.
  O jei tu gauni traumą treniruodamasis – reiškia tavo treneris debilas :)))
  Tiesiai šviesiai, neįsižeiskite, bet taip yra :)))

  Atsakyti

 2. Tai jo, pradžioj dažniausiai ir būna begalvis. Tam treneriai ir reikalingi 🙂

  Na, o jei rimtai – tai taip, tu teisus. Šiuolaikinėmis aplinkybėmis ir treneris ir sportininkas nori greitesnių rezultatų, o tas priveda visai aišku prie ko.

  Atsakyti

 3. Sportas sveikata – tas teisybė. Profesionalus sportas – jau atskira kategorija. Ten tikrai ne sveikata…
  Alkoholis yra labai kaloringas gėrimas. Alkoholis dega. Į benziną maišo alkoholį, o ne kokią nors kokakolą… Be to išgėrus alaus apima tingulys ir likusį vakarą praleidi ant sofos prieš TV su dar vienu alaus buteliu rankoje… Ir užkandžiais žinoma.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.