chlorofilas – dar vienas nemirtingasis

panašu, kad žiemą maniškiai augalai vienaip ar kitaip pergyveno, o man buvo patirtis juo stebint, kas ką mėgsta ir ko nelabai. teisingai yra sakoma, kad chlorofilas yra augalas, kuris auga net neprižiūrimas. šį augalą mes gerai pažįstame iš tėvų, o dar dažiau – senelių augalų, nes man jis asocijuojasi su pensininkais, nes tie, kurie augina bent kokį augalą, jų tarpe chlorofilas yra dažnai sutinkamas.

chlorofilas (iš gr. chloros – žalias, phyllon – lapas), liet. žãlymas – grupė žalių, magnio turinčių augalų pigmentų, porfirino dariniai. dalyvauja fotosintezėje. sugeria raudoną ir mėlyną šviesą, kurios energija per tarpines grandis panaudojama angliavandenių gamybai. chlorofilas gerai atspindi žalio spektro šviesą, todėl augalų lapai atrodo žali. (wikipedia)

kuokštinis „bonnie“ (nes susiraitę lapai) chlorofilas (lot. chlolophytum comosum) pas mane apsigyveno dar rudenį, o persodintas atrodė leisgyvis, bet šio augalo savybės sakė, kad jis auga bet kur ir bet kokiomis sąlygomis. nenusiminiau, o jis save pateisino. ši žiema manau augalams buvo tikras iššūkis, nes jiems skyriau mažai dėmesio, t.y. ir beveik nelaistydavau. chlorofilas, kur man savo išvaizda yra labai panašus į varputį, vandens stoką parodydavo sukdamas lapus ir džiūstančiais jų galiukais, o tokius ženklus sunku ignoruoti. palaistytas augalas jau po keletos dienų pradeda atsigauti, todėl teisingiausia yra palaikyti drėgną, bet neperlaistytą dirvą. sausas oras augalui nėra palankus, nebent esate pasiruošę dažnai purkšti jo lapus ir periodiškai laistyti. beje, didelis jis neužauga, 30-40 cm aukščio.

šis augalas mane žavi ir tuo, kad gali sėkmingai augti bet kurioje vietoje – tiek pavėsyje, šešėlyje, pusiau saulėje ar tiesioginiuose saulės spinduliuose, kaip ir dideliame temperatūros skirtumų diapazone – nuo vėsios iki šiltos vietos. maniškis pavasarį išleido ilgą ataugą, ūglį, kuriais jis yra dauginamas ir kurio gale yra sėklos su nuodingomis medžiagomis. dauginti galima ir augalo kuokšteliais.

anot tyrimų, kuokštinis chlorofilas yra antras po alijošiaus kambarinių augalų tarpe, kuris geriausiai švarina orą. chlorofilas absorbuoja ore esantį benzeną, formaldehidą, anglies monoksidą ir ksilolą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.