smsdykai.lt freak’as

šiandien sulaukiau tokio skambučio (žodis žodin nenusakysiu, bet mintį suprasite):

jis:

– jūs toks ir toks?

aš:

– taip, tas pats.

jis:

– gavau reklaminę žinutę iš smsdykai.lt, ar jūs turite teisę ją be mano sutikimo man išsiųsti?

aš:

– svetainėje yra naudojimosi taisyklės, kuriose visą atsakomybę prisiima siuntėjas, t.y. internautas. pati svetainė neinicijuoja reklaminio sms siuntimo, o šį veiksmą iššaukia pats vartotojas, išsiuntęs sms žinutę.

jis:

– tai yra nelegalu!

aš:

– taisyklėse yra aprašyta atsakomybė, mes galime padėti tik tuo, kad galime užblokuoti bet kokio sms siuntimą į jūsų numerį per šią svetainę.

jis:

– bet sms siuntimas buvo nelegaliai išsiųstas, todėl aš kreipsiuosi į atitinkamas įstaigas.

aš:

– gyvename demokratinėje šalyje ir tokią teisę jūs turite, o svetainė yra tik įrankis ir už turinį ir pasekmes nėra atsakinga.

jis:

– vadinasi man teiks kreiptis, kad būtų imtasi priemonių.

aš:

– sėkmės jums ir viso gero.

šio dialogo esmė ir klausimas: jeigu aš, pvz., turiu microsoft outlook, už kurį sumokėjau pinigus ir kuriuo naudodamasis galiu siųsti tiek asmeninius bei darbinius elektroninius laiškus, tiek ir šiukšles (angl. spam), ar tai reiškia, kad reikia bausti microsoft įmonę, sukūrusį tokį įrankį, o ne patį vartotoją, kuris ne pagal taisykles ir įstatymus jį naudoja? dar vienas tinkamas pavyzdys, jeigu teisingai atmenu, v.uspaskich pasakyta frazė vienos laidos metu – jeigu aš turiu daiktą (vyr. organą), tai aš jau prievartautojas ir nusikaltėlis?

p.s. skambinančiojo numeris jau svetainės juodajame sąraše (angl. blacklist).

3 komentarai on "smsdykai.lt freak’as"


  1. gal ir zinojai, bet persiunciu siam klausimui vienos teisininkes nuomone:

    " imone, kurios pagrindu yra idiegta interneto svetaine ir sudarytos galimybes vartotojams naudotis jos paslaugomis, yra atsakinga uz galiojanciu teises aktu laikymasi, t.y. joje neturi buti smurtinio, agresijos kurstymo, pornografinio pobudzio ir kitokios neigiamos informacijos platinimo. Kiekvienas portalas (svetaine) sukuria individualias taisykles, zinoma turincias juridini pagrinda, su kuriomis yra supazindinamas ir vartotojas, jis taip pat ispejamas apie auksciau nurodytos informacijos platinimo atsakomybe, esant pazeidimams, gali buti palikta teise administratoriui blokuoti tokio tipo informacija ar vartotojo (pazeidejo) duomenis. Tiesiog patartina, kad visais atvejais vartotojas turetu galimybe susipazinti (tikslinga tai padaryti rastu pvz.: pazymint varnele ant konkretaus punkto ir pan.) su siomis taisyklemis ar tvarka.

    Uz issiustu duomenu ar konkrecios informacijos turini atsako pats vartotojas , nebent portalo administracija nurodo kitaip, taciau dazniausiai pazymima, kad uz panasaus turinio zinutes portalo administracija neatsako.

    Todel visais atvejais vartotojas prie naudojimasi turi apie tai zinoti ir tureti galimybe susipazinti ir pasirinkti naudotis portalo paslaugomis ar ne"

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.