171 km bekele (#1 šių metų planų)

pradžia

nors planas buvo 200+ (t.y. 200 km su trupučiu neasfaltuota danga), gavosi 200-, o tai reiškia, kad kvepia revanšu. viso to pradžia banali ir klausiamoji – kuo čia save dar nužudžius? pridursiu tik tiek, kad tas procesas turi būti malonus, tikslingas ir su gera kompanija. balsu pasidalinus mintimis, netrukus atsirado ir entuziastai bendražygiai, norintys ir sugebantys atitrūkti nuo darbų ir patirti dar nepatirtus pojūčius. patikėkite, ne kiekvieną dieną ant dviračio praleidi 11-a valandų. sutarėme, pasiderinome preliminarų kelionės planą ir laukiame likimo dienos.

susitikimo vietos pakeisti neįmanoma

šį kartą (laukite tęsinio) 3-ise startavome nuo vilniaus. vis tik išankstiniam planui nebuvo lemta išsipildyti, o buvo realizuotas tik iki 100-ojo kilometro, toliau laukė improvizacijos. starto vietoje pasidalinome inventoriumi, maistu ir vandens atsargomis ir patraukėme. pradžia 8:00 visiškai pasiteisino, nes dar nesinori valgyti, o miegai jau išvažinėję dviračiais kas kur.

kelionė

likusiems miego likučiams buvo suplanuota pusė vilniaus saulėtekio mtb maratono trasos, nes mūsų kryptis buvo nemenčinė-pabradė-inturkė. saulėtekio trasa smagi, daug jėgų iš mūsų neatėmė, o judėjimo kryptis buvo teisinga. gerai sukratė mano rytinę kiaušinienę, nes makaronams ryte nebuvo motyvacijos, nes kartais norisi skaniai pavalgyti, o ne naudingai iš vadovėlio. nuo ežerų prasidėjo improvizacijos miško keliukais ir čia baisiai iki nemenčinės nesuvargome.

išlindę prie nemenčinės tilto per nerį ir jį pervažiavę laikėmės dešinės, upės, pusės. čia prasidėjo improvizacijos malonumai, nes kaip kiekviena upė įteka į plačiuosius vandenis, taip kiekvienas geras miško keliukas turi tendenciją netikėtai baigtis tvora. kelių virsmas tvoromis ir privačia valdas ypač koncentruotas prie vandens telkinių. čia jau mes ragavome dviračių tampymo pro tvorų plyšius ir mynimo pusės metro aukščio žolynais. čia mes strigome netoli valandos, įskaitant braidymą po dilgėlyną ir normalaus keliuko paieškos. atsakingai galiu pareikšti, kad dilgėlynai tose vietose yra ekologiški ir be pesticidų, kad net sekančią dieną visos kojos dar buvo sudilgintos. kai toks stresas kojoms ne kas dieną, tai užskaitau kaip gydomąjį masažą, papildytą šaltu upeliuko vandeniu, kas yra ypač rekomenduojama dviratininkams, nes šaltas vanduo atgaivina ir pagyvina kraujotaką kojose, o ir gerai atgaivina ne tik leškas, bet ir motyvaciją, pasitikėjimą savimi – aš (mes) tai galime!

vienas iš kelionės tikslų buvo persikelti per beždžionių tiltą, einantį per nerį, kuris yra kažkur už nemenčinės. nors ir sunkiai, bet laikydamiesi dešinės upės pusės, tiltą mes gan greitai pririedėjome. tiltas, toks sakyčiau, ne vaikiškas, siūlau išbandyti, žodžiais sunkiai nusakomas.

kitoje neries pusėje geras miško keliukas be lyrinių nuklydimų ir paklydimų atvedė mus į santaką (gyvenvietė tokiu pavadinimu). laiko iki čia mes iššvaistėme sočiai, planas mūsų ėjo šuniui ant uodegos. sprendimas buvo kuo greičiau ir tiesiau traukti į pabradę, tad artimiausiu tiesiuoju žvyrkeliu patraukėme asfaltuoto plento nemenčinė-pabradė link. kaip bebūtų gaila, bet teko kokią dešimtį kilometrų su traktoriais padirbti plente. na, ne paslaptis, kad visi mes jau susivažiavę plentiniais, tad greitai sustojome vorele ir keisdamiesi kas stulpelį pradėjome dirbti. iki tol tinginiaudami, čia jau dirbome. nors atsukome ne 100%, bet iki pabradės vidutiniu 30 km/val. greičiu greitai nuirklavome. inturkė buvo mūsų pusiaukelė ir tuo pačiu karšto maisto stotelė, todėl iki pabradės, lyg uosdamas to karšto maisto viliojantį kvapą, yriau keturiais irklais. plentas tuo čia nesibaigė, laukė maxima gėrimai ir kone 30 kilometrų iki inturkės. šiūpėliavome toliau.

inturkėje programa buvo tokia: šaltibarščiai (x3), guliašas (x2), saldainiai (…), pienas (x5), bulka su obuolių marmaledu (x3), kojų mirkymas ežere. varškė jau nebetilpo.

pasunkėję maistu nusprendėme nesukti suplanuoto molėtų-širvintų-kernavės lanko, nes laikas gėdingai buvo ištirpęs. vadeliotojų valdyba sutarė dėl žvyrkelio iki nemenčinės. vat kelias nuo inturkės iki danilavos buvo idealus – žvyras, nepikti kalniukai ir lyriniai nukrypimai prie lankytinų vietų buvo tikras malonumas palaikant lengvą pedaluotę ir virškinant vaišių maistą. strigome tik ties alka – nors gps ir visi kiti diletantiški žemėlapiai sako, kad čia pravažiuojama, jau ne vienas dešimtmetis ten to tilto nebėra, todėl reikia daryti lanką pro karpakėlį. važiuojant pro gurakalnę būtų dar didesnis ratas. vietiniai žinios čia tiesiog neįkainojamos. pasirinkę teisingą kryptį be nuokrypių žvyru atmynėme iki danilavos, kur laukė plentas sužionys-nemenčinė. viso ~15 km. nemenčinėje vietos daug maž žinomos, mišku judėjome link sakiškių, vėliau nupiepusiu dviračių taku iki nemenčinės plento sodų, kur trumpam išlenda vilniaus mtb maratono trasa, kuria mes ir dasimušėme.

savijauta

čia aš būsiu lakoniškas. link pabaigos kojos pasidarė guminės, toks jausmas, kad jos jau kelis kartus aplink pedalų ašį apsivyniojo. pulsas vos virš šimto, bet užkelti nesigauna, nes kojos tiek neišmina. vyriški atributai padarė savo formos įdubimus sėdimojoje ir šlaunyse, todėl po gamtinio reikalo miške tenka juos į vietą sudėlioti.

statistika

171 km, 11 val. kelionės, maršruto žemėlapis ir jo gpx byla.

pabaigai

norisi daugiau.

7 komentarai on "171 km bekele (#1 šių metų planų)"

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.