mano rankose – dell poweredge r720

nagi nagi, žiūrime ką turime – naujos kartos dell poweredge r720 serveris su lenkiška kilme. ne paslaptis, kad lenkuose surinkinėjami dell serveriai, nors dell serverių kaina mūsuose tokia, lyg jie būtų pagaminti už jūrų-marių. bandymo objektas buvo apginkluotas nauju 6-ių branduolių intel xeon e5-2620 procesoriumi, kuris ne iš kelmo skirtas.

o dabar apie viską nuosekliai:

 • išpakavus serverį nustebino 2 maitinimo šaltiniai po 750w. palyginimui galiu pasakyti, kad hp proliant serverius su tokio galingumo maitinimo šaltiniais komplektuoja tik tada, jeigu į juos telpa bent 12-a kietų diskų, o šiame dell’e jų telpa tik 8.
 • serverio priekyje esanti vienos slenkančios eilutės lcd displejus iš pradžių nuteikė teigiamai, bet vėliau ja nusivyliau, nes iš jos tikėjausi kur kas daugiau informacijos.
 • kietųjų diskų dėtuvės metalinės, o ne plastikinės ir atrodo tikrai solidžiai, nors pridėtinės vertės tai nepriduoda, o tik padidina serverio kainą.
 • kaip ir beveik kiekviename naujame serveryje, taip ir šiame – 24 dimm atminties palaikymas, kas yra labai gera žinia tiems vartotojams, kuriems reikia didesnio ram kiekio naudojant 8 gb atminties kaulus, kurie, mano nuomone, yra geriausia operatyvinės atminties kaina per gigabaitą.
 • madinga darosi ir tai, kad tinklo adapteris jau nebe integruojamas ir ne 2 x 1 gb greitaveikos, o modulinis – pagal nutylėjimą daugelis serverių gamintojų komplektuoja su 4 x 1 gb tinklo adapteriais.
 • serverio galinėje dalyje esanti rankena atrodo beprasmė, bet praverčia tais retais atvejais, kai serveris yra montuojamas į spintą ir iš galo jį reikia prisitraukti. maloni smulkmena.
 • serverio užsikrovimas – beprotiškai ilgas, kol jis viską susitikrina, suinventorizuoja savo geležį. nuliūdino.
 • perc (poweredge raid controller) kontrolerio konfigūravimas po hp smart array – kaip diena ir naktis, t.y. visiškai neintuityvus ir nepatogus. čia aš sugaišau per daug laiko, kol jį perpratau.
 • patikusi perc funkcija – ssd ir sas diskų mišrus raid’as, kur pats kontroleris dažniau naudojamą informaciją laiko ssd diskuose. praktiškai testų su tuo neatlikinėjau, bet raid’o konfigūravime toks punktas buvo.
 • nenutolstant nuo diskų posistemės – vieną diską nustačius kaip raid 0, jo dėtuvės lemputė žaliai neužsidega, vis tiek lieka mirksinti oranžinė, kas erzina. su dviem diskais ir raid 1 – žalia žalia kur dairaisi.
 • dar vienas bandymas buvo naudoti ne dell ssd diskus ir tai puikiai pasiteisino – patriot 2,5′ ssd diskas veikė kuo puikiausiai, raid kontroleris jį taip pat matė kaip ssd sata diską.
 • dell openmanage server assistant cd – serverio diegimo diskas, rastas komplektacijoje. panašu į tai, kad jį paleidus kraunantis serveriui, visą jo turinį bando nusiskaityti, o tai laaaaaaabai ilgai trunka, sakyčiau link 10 minučių. totalus fail’as.
 • kitas fail’as kai jis užsikrauna – jeigu iš serverio raid kontrolerio aš jau būnu sukonfigūraves diskus, tai iš šio disko man rodo, kad diskų sistema nesukonfigūruota. kaip bebūtų, hp smart start šioje situacijoje veikia nepriekaištingai – nėra skirtumo konfigūruoti raid kontrolerį iš valdymo disko, ar iš pačio kontrolerio meniu.
 • kone ilgiausiai pasimoviau ieškodamas kaip nustatyti diskus, į kurios aš noriu diegti operacinę sistemą. matyt per daug pripratau prie hp programinės įrangos, iš kurios reikia pasirinkti diskus, į kurios noriu diegti operacinę sistemą. su dell visiškai kitaip – tas pasirinkimas būna tik po serverio perkrovimo užsikrovus windows diegimo langams, kur windows aplinkoje jau reikia pasirinkti, kuriuose diskuose jie bus diegiami.
 • 6 branduolių procesorius ir iš operacinės sistemos matomi 12-a procesorių nuteikia optimistiškai. naujieji intel xeon procesoriai, o šiuo atveju e5-2620 2.0 ghz greičio, veikia iš ties šauniai ir greitai.
 • dell ir naujuose serveriuose tęsia antveidžių liniją, kuri man nepatinka. hp naujieji serveriai taipogi tokiais patapo.

naujieji serveriai su intel xeon e5 procesoriais yra tikrai našūs ir galingi, bet už tą pačią kainą galima įsigyti 2 serverius su intel xeon e3 procesoriais ir dar turėti viso serverio pakeičiamumą.

4 komentarai on "mano rankose – dell poweredge r720"


 1. O tai kam ta serveri restartuoti is viso? 🙂
  Vm’a pasikuri ir restartini tik masinas, o ne pati serveri.
  PS. O kam naudojat sita serveriuka? 🙂

  Atsakyti

 2. taip, bet kol tą vm’ą sukiši, serverio firmware updateitus, tai restartinti reikia tikrai ne kartą. nenaudoju, šis dell’as buvo paimtes testavimui su ssd diskais. dabar čiupinėju hp proliant dl380p gen8 :), kurį jau patys ir naudosime.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.