kauno dviračių maratonas: profesionalios rekomendacijos besiruošiantiems

tai štai, besiruošiant kauno maratonui, su visais besiruošiančiais dalyvauti pasidalinsiu specialisto rekomendacijomis, kurios jums ir jūsų dviračiui padės maksimaliai sumažinti trasoje jūsų sugaištą laiką.

Lenkiu galvą prieš tuos atletus, kurie jau lieja prakaitą, besiruošdami Kauno maratonui. Kad jūsų prakaitas būtų prasmingai spaudžiamas, jums leidus,  paturtinsiu jus klasikine išmintimi.  Truputis teorijos ir po to, pateiksiu konkrečias rekomendacijas, kaip racionaliai pasiplanuoti pasiruošimą ir  važiavimą, varžybų dieną.

Atliekant bet kokio sunkumo darbą,  vyksta baltyminių struktūrų ardymas ir išsiskiria šiluma, tam kad neperkaistumėm, pasileidžia aušinimas t.y. prakaitavimas. Kuo sunkesnis darbas-pasipriešinimas, tuo daugiau baltyminių struktūrų suardoma, o išsiskyrę metabolitai ir turimų resursų stoka, sąlygoja mūsų nuovargį. Taigi, distanciją sudaro trys dalys, važiavimas lygia vietove, važiavimas įkalnėn ir važiavimas nuokalne.  Važiavimas lygia vietove – reikalingos tipinės aerobinės ištvermės savybės, stajerio savybės. Didelė širdis, daug sukaupto glikogeno kepenyse ir lėtas raumenynas. Važiavimas įkalnėn ir į nuokalnę – reikalingos sprinterio savybės. Greitas raumenynas, sukauptas glikogenas raumenyse, tolerancija laktatui.

Patarimas – pramynus keletą ratų, nuspręskite kur jūsų silpnoji vieta – ar važiavimas lygia vietove, ar įkalnė. Kai žinosit kur jums sunkiausia, tokio tipo krūvis ir turėtų dominuot treniruotėse. Arba lygumos, arba įkalnės-nuokalnės.

Kokį gėrimą reiktų pasirinkti, rekomenduoju:  Vitargo+Electrolyte (citrinų skonio). Lėtai skylantys angliavandeniai neduos staigios energijos, bet turėsite pakankamai energijos ir ilgą laiką. Dar prieš važiuojant, išgerkite apie 200ml. likus 20 min. iki važiavimo ar starto.  Po to tiesiog malšinkite troškulį.

Jei trūksta ištvermės lygia vietove ir daugiau dėmesio skiriate tokio tipo treniruotėms, rekomenduoju: likus 40min iki važiavimo  išgerti Anticramp, Inosine ir likus 20min. Iki treniruotės kartu su gėrimu, išgerti paskutį Animal Nitro.  Ir kas valandą važiavimo, sučiulpkit po tabletę Carbonex. Tai jums leis važiuoti greičiau ir ilgiau. Tokios treniruotės galimos kasdien. Tik stebėkit elektrolitus. Baigus važiuoti atsigaivinkit mineraliniu vandeniu Vytautas, atstatysit druskas.

Jei trūksta jėgos ištvermės ir greitumo, važiuojant į kalną-nuokalnę ir daugiau dėmesio skiriat tokio tipo treniruotėms, rekomenduoju: likus 40min. iki važiavimo  išgerti Anticramp, Acid Killer, jis vartojamas dienos eigoje, tikslas yra mažinti rūgštį, šarminti organizmą. Kas valandą važiavimo, sučiulpkit po tabletę jau minėto Carbonex ir baigus treniruotę kartu su gėrimu, išgerti paskutinį Animal Nitro. Tokios treniruotės galimos kas antrą dieną arba kas dvi dienas. Kaip minėjau pradžioje, sugriaunama labai daug baltyminių struktūrų ir joms atstatyti reikalingas laikas. Energetika atsistato jau ir po 30val., o struktūros kur kas ilgiau. Todėl Animal Nitro (kuriame yra nepakeičiamos AR ir šakotos BCAA) vartojamos po treniruotės. Jei to nepaisyti, važiavimas į kalną bus ta priežastis, dėl kurios jūs netilpsit į nustatytą laiką.

Vitaminai – siūlomi vitaminai greičiau priskiriami adaptogenų klasei. Jie palaikys jūsų imunitetą ir  leis lengviau priprasti prie krūvių. Vienas tokių yra Greens (pastaba – kam ženšenis kelia kraujospūdį, vartodami šį papildą, būkite atsargūs).

SC Linija treneris Linas Bartaševičius

2 komentarai on "kauno dviračių maratonas: profesionalios rekomendacijos besiruošiantiems"Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.