mtb kalnai pas braliukus latvius (1/3)

šeštadienio rytas, skaudanti koja po penktadienio plento treniruotės ir begalė priežasčių sėdėti namie ir ilsėtis. man beieškant priežasčių nieko neveikti, kiti ruošėsi daiktus kelionei autobusu iki latvijos, tukums miestelio, kur sekmadienį buvo numatytos latvijos seb mtb (kalnų) maratono 5-asis etapas. taip jau nutinka, kad kartais autobusai nebūna guminiai ir talpina ne visus norinčius jais pasinaudoti, todėl viską suskaičiavus vienas mirtingasis liko už borto.

šeštadienio popietė panevėžyje prie sausainių, arbatos ir arbūzo, kur priimamas nedrąsus sprendimas dviese važiuoti papildomu transportu. ankstyvas sekmadienis ir, kaip vėliau pasirodo, pusę inventoriaus palikęs džiūti ant kartelės, išriedame latvijos kryptimi.

tukums – gražus miestelis ne per toliausiai nuo sostinės rygos, gražiai sutvarkytas ir vis dar tvarkomas. varžybų vietą radome nesunkiai, nors viena-kita rodyklė mieste nebūtų pamaišiusi. automobilių stovėjimo aikštelėje sutinkame dar keletą lietuvių iš šiaulių ir mažeikių. oras nuostabus, o keli nukritę lašai atgaivina sausą ir karštą orą. rodėsi, kad diena karšta.

organizatorių miestelis įsikūrė puikiai tam tinkamoje didelėje erdvėje, o palapinių jau buvo pristatyta visas tuntas. 12 latų (~60 lietuviškos valiutos) iškeičiame į startinius numerius ir pas lietuvius einu žvejoti dviratininko aprangos. medžioklė sėkminga, tad toliau diena tęsiasi jau kur kas šviesesnė ir aš jau aikčioju nuo brolių latvių renginio organizavimo profesionalumu ir dėmesiu smulkmenoms. apie viską plačiau. numerius gavau 2 – vienas lyg špakliuotė, plastikinis, skirtas kabinti ant dviračio, o kitas, su aplink išvedžiota antena-davikliu-čipu, tvirtinti ant nugaros. nereikia ant dviračio tvirtinti daviklių, po to juos rinkti, apskaityti, gaudyti pamiršusius priduoti ir turėti būrį čipų nuėmėjuų keli metrai už finišo, besimaišančių pravažiuoti finišuojantiems dviratininkams ir taip mažinant saugumą nenusiversti finišavus. čia numeris suteikiamas visoms sezono varžyboms, todėl ir pirmojo mokesčio kaina kiek didesnė, nes įskaičiuojamas mokestis už daugkartinį numerį. nėra ten ir kilimėliu užtiestų laidų, nes daviklius fiksuojančios įrangos laidai yra iškelti ore, o ne ant žemės. 3 laidai tikslumui užtikrinti, matomai, yra daugiau nei užtenka. startiniame voke dar buvo gardo, kuriame mes startuosime, numeris, o įėjimas į gardą buvo kontroliuojamas. tas reikalinga todėl, kad startinis numeris dar neparodo dviratininko fizinio pasirengimo, o po kiekvieno etapo jo reitingas yra perskaičiuojamas, todėl gali pasikeisti ir staro sektorius.

pasiruošimas varžyboms prasidėjo nuo tualetų, kurių čia buvo visa gausybė, mažiausiai 10, iš kurių kiekviename buvo ne po vieną rulonėlį popieriaus, bet po 6, kad jo užtektų ne tik pirmiems išrinktiesiems. prie wc aikštelėje stovėjo ir vandens čiaupas rankoms nusiplauti, kuris aktyvuojamas spaudžiant kojinę pompą. smulkmena, bet maloni. ne per toliausiai išverstas kalnas sniego (!), nors lauke temperatūra artėja link 30 laipsnių šilumos. sniegas yra gera priemonė tiek kitaip rankas nusiplauti, tiek ir po varžybų sąnarius atšaldyti. sniego buvo iki pačio renginio pabaigos.

persirengiame ir riedame prasimankštinti. aplinkui gausios policijos pajėgos, kalno papėdėje savo starto laukia 3 greitosios medicinos pagalbos automobiliai, prasideda greiti ir koordinuoti trasos tvėrimo darbai. aplinkui sparčiai gausėja žiūrovų ir dalyvių automobilių, kurių internetu buvo užregistruota ~1800.

pasisukinėję stojome į paskutinį sportininkų starto sektorių, kurie važiuos visą trasą, t.y. 65 km. šiame maratono etape visą trasą (65 km) ir „mėgėjų“ (43 km) važiuojantys sportininkai startavo atskirai – daugiau važiuojančiųjų startas kaip jau įprasta per pietus 12:00, o važiuojančių mažiau – 13:30. patogu, kad latvijoje yra ta pati laiko zona kaip ir lietuvoje. mūsų starto sektorius paskutinis, todėl erdvus, o aš niekur neskubu, nes nusiteikiau gerai treniruotei. startas įspūdingas – garsinis šūvis į orą ir mes „apšalę“ išriedame.

tęsinys

5 komentarai on "mtb kalnai pas braliukus latvius (1/3)"
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.