dirbančių lavonų armija

sirgti dabar nepopuliaru, šylant orams nesmagu, o bendrai paėmus ir rizikinga. rizikinga prarasti tą vienintelį esamą darbą, nes į tą etatą norinčiųjų santykis daugumai atvejų viršytų 200:1 ir tai skaičiuojant atmetus pažįstamus, giminaičius, draugus ir jų pažįstamus. po sporto aš apsirgau, teko savaitgalį gydytis kaip išmanu, o šiandieną jau traukiau pas daktarus ir prie 7:00 jau sėdėjau poliklinikoje ir laukiau savo eilės.

kaip ir tikėjausi, mano liga vadinasi „virusas“, kuris man labai įkyrus – ryte 37.0, o vakare 37.5, bet savijauta baisi – skauda galvą, bendras silpnumas apėmęs visą kūną, prakaitas, neišpučiama sloga ir kartais pasitaikantis kosulys. kasmetinė periodinė liga, o pastovi dėl to, kad dienomis būna +15, o naktimis -5, viso labo 20 laipsnių skirtumas, tai kaip čia nesirgti? šiais metais liga man kainuos 55lt ir susideda iš 4-ių vaistų, iš kurių vienas – antibiotikas, homeopatinis. poliklinikoje gydytoja paklausė, ar reikalingas nedarbingumo lapelis, nes vaistų išrašė 5-ioms dienos, t.y. vienai darbo savaitei – o šiais laikais nedarbingumo lapeliai nepopuliarūs, tokio atsakymo iš manęs ji ir tikėjosi, nes 1-ąsias ligos dienas sergantys pats turi „apsimokėti“, t.y. jam tų darbo dienų sodra nekompensuoja.

jau grįždamas iš poliklinikos, pagalvojau, kad pavasarį daugelis dirbančiųjų yra ne kas kita, kaip darbą imituojančių lavonų armija, iš kurios nauda gali būti tik kartu parūkyti ar papietauti, o neigiamų savybių tikrai daugiau:

 • trukdo kitiems dirbti;
 • į aplinką spinduliuoja ligos bacilas;
 • patiems nesidirba, todėl ieško kaip save užimti, neretai plepant ar geriant arbatą/kavą su kitais kolegomis;
 • užkimęs balsas ir nekondicinė išvaizda, kuri demotyvuoja kitus dirbti;
 • nėra našus darbas, dėl ko kenčia visos komandos bendras rezultatas;
 • nepatenkinti bendradarbiai, kurie turi mažus vaikus ir bijos juos susargdinti.

pinigus taupo kas kaip gali, o į darbus įsikibę laikosi kojomis ir kanopomis.

3 komentarai on "dirbančių lavonų armija"


 1. Ar niekada negalvojai apie skiepus nuo tam tikrų dažnų virusų? Manyčiau ir šiek tiek pigiau ir komfortabiliau. Kiek pati mėginau man labai padėjo skiepai, daugelio virusinių maratonų metu.

  Atsakyti

 2. iš tiesų kiekvienais mielais metais skiepinuos nuo gripo ir nuo erkinio encefalito, o skiepų nuo virusų kol kas, deja, nėra, tai stabiliai kiekvieną pavasarį mane užpuola virusas.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.