kraujo nuleidimas tęsiasi

vakar sulaukiau skambučio iš nacionalinio kraujo centro – prašė pas juos pasirodyti, nors anksčiau jie sms žinutėmis apie save primindavo. vakar atsisakiau pas juos nuvykti, nes po 2,5 val. fizinio aktyvumo, iš kurių 1 valanda treniruotės, nebūtų buvęs protingas pasirinkimas. atsisakęs rytinio pedalavimo, pas juos link pietų pasirodžiau. vasarą norėjau padaryti pertrauką šiam maratone, todėl kraują pridaviau po 4-ių mėnesių pauzės.

procedūros gerai žinomos, vakarų fronte nieko naujo. hemoglobinas pasidėjęs iki 151 ir tai yra gerai, o žemas mano pulsas jiems pastoviai kelia susirūpinimą, bet toks jau jų darbas. patogu, kai nemokami kraujo donorai po kabinetus vaikšto be eilės ir smagu, kai nelabai daug žmonių, ypač kartu duodančių kraują, gali pasigirti dviženkliu davinių kiekiu.

adata į mano veną šiandien smigo slidžiai ir neskaudžiai. nemokamų donorų šiandien buvo vienetai, dominavo mokami. nors aš ir suprantu, kad jų kraujas atitinka ji supirkimo reikalavimus, bet tokie žmonės man asocijuojasi su asocialiais, ypač vyresnio amžiaus. studentus aš suprantu – vieniems alus, kitiems sviestas ant duonos, o savo laiku, aš buvau abiejose kategorijose. juodasis šokoladas visada yra tinkama dovana, kurios nereikia išsirinkti ir kuri nemokamiems donorams yra įteikiama privalomai (bent kol kas ir jau ilgą laiką). arbata taip pat už dyką, tik puodeliai nėra atsparūs karštai arbatai. aš nenoriu aimanuoti, dejuoti ar skųstis, to ir nedarau, bet gyvenimas susideda iš smulkmenų ir mes visi norime kuo greičiau tapti išsivysčiusiais europiečiais, kad ne mes skandinavus ar vokiečius pateiktume kaip pavyzdį, o į mus lygiuotųsi.

tikiuosi, kad padariau gerą darbą, nors taip nesijaučiu. šiandien nusipelniau taurės raudono vyno.

6 komentarai on "kraujo nuleidimas tęsiasi"


  1. Man įdomu, o minant sveika tą kraują duot? Atsinaujina kažkas? Ar čia grynai iš altruistinių paskatų? Bo turiu gan retą kraują, galvoju dalintis su kitais ar ne, ir kokia iš to nauda man:)

    Atsakyti

  2. vienareikšmio atsakymo nėra. daugelis sutinka, kad periodiškai „atsinaujinti“ kraują yra sveika, bet per dažnas jo davimas nėra gerai, nes organizmas pripranta prie padidintos jo gamybos. sportuoti nuleidus kraują nėra rekomenduojama, vis tik organizmo prioritetai būna kitur :). aš kraują duodu iš altruistinių paskatų.
    ta reta grupė, tai kokia? (nepamiršk, kad kraujo iš tavęs gali ir neimti dėl įvairių priežasčių: jeigu esi sirgęs gelta, hepatitu ir pan.).

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.