danske bank vilniaus bėgimo maratonas 2013: kas buvo ne taip

šiandien virš 10k žmonių vilniuje džiaugėsi bėgimo švente, bandžiau džiaugtis ir aš. kai aplinkui visi aikčioja super-puper renginiu, aš linkęs pastebėti taisytinas vietas, kurių tiesiog privalo nebūti. maratono ir pusmaratonio startas 9:00 atrodo ankstokai, bet iš tiesų puikus laikas nesugadinant viso sekmadienio poilsio. lyginant su praeitais metais, manau teisingas sprendimas buvo ilgųjų distancijų pradžią nuo visų likusių, vien todėl, kad būtų galima startuoti ne po keletos minučių ir pusę valandos nesigrūsti bėgikų kamščiuose (bet minusai kitoje vietoje išlindo). sunku anksti keltis, bet verta.

tai štai, startas ir po minutės pajudu ir aš – lengvai, beveik einant, nes bėgikų kolona lėtai tįsta. ant mindaugo tilto jau galima bėgti, skaitau ne taip jau ir vėlai (gerai, kad stovėjau koks 100 metrų nuo starto). mano tikslas – 5 min/km „pace“ bėgimo tempas, nes išvakarėse dar apturėjau atskiro starto dviračių lenktynes. neišsitaškiau, bet spausti tapkės nebuvo prasmės – glikogeno atsargos apsekusios, o ir aš nesijaučiau labai pasiruošęs bėgti pusmaratonį. tai štai, aš bėgau pusės maratono distanciją, vadinasi 21,098 km. pradedant nuo pradžių, sekmadienį aš planavau obuolius kaime skinti, bet gavosi taip, kad mane nemokamai užregistravo bėgimui, tai obuolius teko palikti puvimui, deja.

bėgimo dieną svarstyklės parodė nenormalius skaičius, kas ir buvo pirmoji indikacija man, kad kažkas negerai – vis tik išvakarėse geriau valgyti labai labai saikingai ir tik patikrintą maistą, o ne skanius armėniškus šašlykus. ryte maksimaliai išsituštinau, o nuo maisto susilaikiau, užkandau tik bananą ir išvykau į starto vietą. vietoje apšilimas ir visa kita ir aš jau laukiu bėgimo pradžios.

startas, ėjimas, ėjimas-bėgimas, bėgimas ristele, bėgimas. iriuosi į priekį, pulso nežiūriu, man aktualus tik tempas (angl. pace). nuo pačios pradžios pilvo srityje jaučiu kliuksėjimą, kas reiškia:

 1. skrandis pilnas maisto – atkrenta, nes ryte beveik nieko nevalgiau;
 2. subinė pilna šūdo (nereikia maišyti su kelnėmis).

pirmieji 5 km kliuksėjimo dar buvo ignoruojami, vėliau tas reikalas pradėjo erzinti. bėgu vilniaus parke. wc horizonte nė vieno nesimato, o gėrimų punktai kaip diena ir naktis – vieni nusiaubti kaip po karo ir pribėgus nė vienos stiklinės su vandeniu nėra, kiti gi pilni vandens ir bėgikų net nepaliesti. linkstu link tos nuomonės, kad vieni pilstytojai geriau su savo darbu susitvarkė, o kitiems buvo arba giliai širdyje, arba trūko personalo, arba dar kažkas. bet faktas toks – gerti nebuvo bent 2-ose girdyklose. kadangi visame vingio parke bėgikams nebuvo wc, tai vaikinai šlapinosi bele kur labai nenuklysdami nuo trasos, merginoms buvo sunkiau. apibendrinus, parkas buvo numyžtas, o man tik mintys kaip čia slibiną rudį išleidus, bet tikiuosi sulaukti wc kabinos. 14 km ir bėgu jau gedimino pr., tempas krenta, ūpas jau senai dingęs, tikslas perorientuotas į tuštinimosi reikalą. vos ne vos dasitraukiau iki kavinės gedimino pr. ir ten jau pritūpiau – gamta aukščiau už mūsų norus. 4 minutės reikalų ir lengvas bėgu toliau – niekas nesikarto. prarastą tempą greitai atstačiau, dasitraukiau ir iki tų, kuriuos paleidau bėgdamas. vis tik smagu lenkti. pirmas sutiktas wc buvo 17-ame kilometre ir dar vienas taškas 19-ame. logikos kiauras nulis, už tai organizatoriams riebus rudas minusas. prie rotušės žmonių buvo debesys, supratau, kad bėga trumpesnių distancijų bėgikai. teko laviruoti tarp jų, nors būtų buvo smagu bėgti tiesiai ir saugiai (vėlesnio jų starto rezultatas). taip ramiai su pace 5:00 ir pabaigiau pusės maratono distanciją, gale užfinišuoti nebuvo jokio tikslo. atitinkamai ir rezultatai – laikas 1:43:36, širdies pulso vidurkis 153, maksimalus 164. tai buvo išbandymas mano naujiems bėgimo bateliams asics gel-kayano 19, bet apie tai jau kita istorija.

na ir žinoma finišavus 20 minučių medalio laukimas buvo tikrai ne tai, kas pakelia bėgikui nuotaiką ir ūpą.

10 komentarų on "danske bank vilniaus bėgimo maratonas 2013: kas buvo ne taip"


 1. Man obuolių šiandien vis tik už viską labiau gaila buvo. Karsčiaus laimingas po obelį. Vakar dar bulviakasis. Kažkoks aktyvus poilsis šį savaitgalį.

  O tūliko šauksmas bėgant tai tikrai labai bjaurus dalykas. Jau vien bėgant šiaip, o čia dar visgi varžybos.

  Atsakyti

 2. trasa smagu, nenuobodi, tik 100% asfaltas – man, bėgiojus suplūkto žvyro ir miškelių danga, kitą dieną sąnariams jautėsi. buvo įkalnių, kur ne vienas ženkliai lėtėjo, buvo ir nuokalnių, kur buvo smagu įsibėgėti. bėgant link vingio parko, buvo padaryta gal kokių 2 metrų siauras tunelis pirmyn ir atgal, o vietomis, kur vėjas pūtė apsaugines juostas, bėgimo takelis dar per puse siaurėdavo. aš jaučiau, kad trasa „datraukta“ iki reikiamo atstumo, visa žvėryno atkarpa nyki pasirodė. daug kėglių centre buvo, trukdė bėgti.

  Atsakyti

 3. slibiną rudį 😀
  O šiaip nežinau kaip su šiuo dalyku kovoja, nes aš irgi po pusę dienos nevalgęs ir išsikratęs ir vistiek bėgant sugebu iššaukt rimto reikalo poreikį..

  Atsakyti


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.