gėjų paradas vilniuje: tai, ką mačiau (atnaujinta)

šiandien vilniuje vyksta pirmosios lietuvoje homoseksualų ir jiems prijaučiančiųjų eitynės „už lygybę“ – baltic pride 2010, kurios kur kas daugiau nei keistos. galvoju, būtų įdomu nueiti pažioplinėti, vis tik pirmą kartą toks renginys marijos žemėje, bet internete niekur neradau pažymėta, kelintą valandą jis prasidės. televizija taip pat tyli. lietuvos gėjų puslapyje apie renginį nė vienos užuominos – keista, ar ne? akylai stebėjau spaudą, supratau, kad riaušės (tpfu tpfu tpfu) prasidės nuo 12:00 val. einant nuo žaliojo tilto teritorija labiau aptverta, nei per jav prezidento vienšnagę lietuvoje – net per kelis šimtus metrų neina iki eisenos daeiti, visur vien tik žaliai-geltonos policininkų uniformos ir goto tvora aptvertas perimetras. geresnis vaizdas buvo tik prie forum palace esančio tilto per nerį.

eisena vėlavo beveik valandą, todėl buvo proga apsidairyti aplinkui. eisenos dalyviai buvo atvežti autobusais. policininkų buvo daug, kiek mačiau visi tvarkingai apsirengę: batai nuvaksuoti, kelnės išlygintos, visi su kepurėlėmis, kas su ginklais ir bananais, didžioji dauguma ginkluoti racijomis, nė vienas iš jų rankų kišenėse nelaikė (matyt, toks etiketas). plačiai naudojamas „mentai – gaidžiai“ šiandien visiškai šiai įstaigai netiko visomis prasmėmis – ir tiesioginėmis, ir nelabai. buvo atvykusi ir raitoji policija, matėsi ir policininkai su šunimis. vietomis su provokacijomis ateidavo murzininkai-nacionalistai, bet publika norėjo tik taikiai pažiūrėti reginį. buvo dalinama antigėjiška propagandinė spausdintinė medžiaga.

kitas neries krantas buvo nusėtas žiūrovų. eitynių atkarpa neilga – nuo forum palace iki vcup, gal koks puskilometris. pajudėjus eitynėms, pajudėjau ir aš jų galutinio taško link. priekyje ėjo nacionalistai su raudomis vėliavomis ir plakatu, kaip vilniaus meras v.navickas „daro“ a.kubilių, visa gerkle jie plyšavo „pederastai lauk, pedofilai lauk“ ir „kubilių į lukiškes“. įkandin jiems žmonių šūkavo „murzą lauk“. nacionalistų priekyje ėjo m.murza, v.šustauskas ir v.mažonas, kurį anksčiau teisė už jaunuolio sumušimą.

prie reval viešbučio nebuvo vietų su geru vaizdu, o ir renginys jau ėjo į pabaigą. galbūt įdomesnių gėjų eitynių akimirkų ir foto-reportažų pamatysime iš šalia buvusių spaudos atstovų.

reziume – apsauga buvo gerai organizuota, bet tam tikrai buvo skirta per daug dėmesio ir mokesčių mokėtojų pinigų, įdomaus nieko nepamačiau, nes iš toli iš viso nelabai kas matosi, o arčiau prieiti neleido policijos pajėgos. gerai, kad bent su apsauga neapsišūdinome, nors dalis eisenos dalyvių tame jaučia kasdienį malonumą.faktas vienas – jeigu ne apsauga, jos net nebūtų prasidėjusios, o tie keli gėjai ir lesbietės namo būtų gryžę pamuštomis nosimis. nors gėjų eitynės dar nesibaigė ir vyksta pakankamai taikiai, dar ne pabaiga ir visko galima iš jų laukti.

šių eitynių dalyvių tikslas – žmonių teisių lygybė, bet man į tą šūkį netelpa „mes gėjai – jėga“ – čia jau propaganda ir jų gyvenimo būdo protegavimas, t.y. iškrypimo skatinimas ir su tuo aš nesutinku ir nenoriu sutikti. žmonių luošinimas ir „įkalbinėjimas“ tapti tokiais kaip jie, teigiant, kad tai yra jėga, man asocijuojasi su jehovos liudytojais, kurie eina gatvėmis ir kabina žmonėms makaronus. už tokią propagandą, kaip ir vaikų tvirkinimą, reikia bausti.

visas veiksmas prasidėjo pasibaigus eitynėms – lietuvos seimo nariai p.gražulis ir k.uoka pasijautė dievais ir nusprendė laužtis per policininkų užtvarą. šie lietuvos atstovų išrinkti individai elgėsi kiauliškai visiškai pamindami įstatymus, nes seimo nariams jie matyt negalioja. kaip skelbia žiniasklaida, p.gražulis net smogė policininkui į veidą – šustauskas nr. 2, kuris dabar taksistu dirba, tokia jų ateitis. reikia suprasti taip, kad šie du veikėjai gatvėje užpulti neprašys teisėsaugos institucijų pagalbos, nes patys prieš ją kelia ranką.

lietuva – teisinė valstybė, todėl reikia vadovautis įstatymais, o kurstyti riaušes, siekiant laimėti politinių taškų, yra naivus ir kvailas triukas. sutinku, kad šie 2 veikėjai būtų patraukti baudžiamojon atsakomybėn, nes jie to nusipelnė ir seime jiems nevieta – prieš įstatymą bet kokios orientacijos žmonės yra lygūs.

foto – 15min.lt

foto – alfa.lt

2 komentarai on "gėjų paradas vilniuje: tai, ką mačiau (atnaujinta)"Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.