nuodėmių metas ir klasifikavimas

nuodėmingas mūsų, žmonių, pasaulis, o mes net nebandome to išgyventi iš savo gyvenimo. bent jau dauguma. matomai, retai, mes jas prisimename, o prisiminę ilgai prie jų neužsisėdime – vis tik tai jau praeitis, o ateitis ar taip ar taip yra miglota, neverta gaišti laiko, geriau gyventi, o gyventi nuodėmėje ar blogai? (jaučiuos kaip biblinis personažas mokantis aplinkinius gyvenimo pamokų ir bažnytinių dogmų).

kad nuodėmės būna saldžios – žino visi, bet be saldžių nuodėmių ar būna kitokių? pvz.: rūgščių, šarminių, neskanių ar aitrių – tikriausiai ne. todėl kad ir kokia ta nuodėmė bebūtų ji yra arba neutrali (šiaip), arba saldi (maloni). dar būna ir nuodėmių iš keršto, bet spėju, kad jos visos saldžios. ar nuodėmės planuojamos – ne visos. planuoti atlikti blogą darbą nėra gerai, bet planuoti jį ir tuo pačiu ieškoti kaip jį pateisinti – dar blogiau. pvz.: planuoti vagystę ir save teisinti, kad tai darai gerų sumetimų skatinamas – ne pats geriausias sprendimas vykdyti teisingumą, už kurį yra atsakinga ne viena teisėsaugos institucija.

dar nuodėmės būna dieninės ir naktinės – pirmosios būna trumpos, greitai pamirštamos, o naktinės – kur kas ilgesnės. dienos metas turbūt yra svarbus momentas nuodėmei – gal dėl to mes jį ir renkamės, priklausomai pagal nuodėmės kilmę. kaip nėra vienos tiesos, taip ir nuodėmės ne visiems yra nuodėmės, pvz.: islame kitos religijos žmogų skriausti nėra nuodėmė, o mums iš šono žiūrint – tai net ne nuodėmė, o nusikaltimas. suvokimas ir veiksmų interpretavimas skiriasi nuo daugelio faktorių, kaip ir nuomonių skirtumas dėl gėjų eitynių vilniuje.

uždraustas vaisius skanus, taip sako biblija, o ką sakome mes?

3 komentarai on "nuodėmių metas ir klasifikavimas"


  1. Kad jau įmetė kažkas mus į šį pasaulį, tai pagrindinė taisyklė- nepakenk. Ir nesvarbu kam žmogui, aplinkai ir t.t. O jeigu dar įsisąmoninti, kad kiekvienas veiksmas turi atoveiksmį, tai ir praeis poreikis daryti "mažas" ar tai "dideles" nuodėmes, nepriklausomai nuo jų "skonio" :), nes kenki PIRMIAUSIA sau .

    Atsakyti

  2. tikrai galima visaip gyventi – teise rinktis. Kiekvienam savo :).

    Bet uz kiekviena bloga darba- vis vien atsiimsim -kitaip buti negali ir tai teisinga 🙂

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *